Nápověda
Sfragistika - katalog
- výsledky vyhledávání mají tři různá základní zobrazení - tabulka, katalog, jednotlivě - lišící se množstvím uváděných informací (kolonek a obrázků) o předmětu (tabulka-nejméně, jednotlivě-všechny). Poslední (čtvrté) zobrazení je samostatný velký obrázek předmětu. Automaticky (jako první) je zobrazován katalog (po 10ti záznamech). Přepínání mezi zobrazeními je vpravo pod záznamem každého předmětu. Na jednotlivé záznamy lze přepnout rovněž pomocí kliknutí na obrázek předmětu.
Pod nadpisem je uveden aktuální filtr (pokud byl nějaký použit) a řazení záznamů.
Každý záznam o předmětu obsahuje OBRÁZEK - snímek předmětu (hlavní snímek - pokud je připojeno k jednomu předmětu více snímků, jsou k dispozici v zobrazení jednotlivých záznamů).
Textové kolonky zázmamu o předmětu (pokud některá z nich není vyplněna, není ani zobrazována):
PŘEDMĚT - víceslovná označení jsou v přirozeném pořadí (např. "pečetní prsten")
NÁZEV SOUBORU - muzeum získalo několik souborů či "sbírek", které vytvořili jejich původní majitelé. Tyto soubory byly pojmenovány až v muzeu.
MAJITEL/AUTOR - na prvním místě je vlastník, resp. vydavatel. Na druhém místě je uveden faktický výrobce pečetidla apod., je-li znám.
ROLE - role osoby či korporace v poli Majitel/autor. Vyskytují se v podstatě dvě různé role: majitel = vlastník, tj. osoba, která se např. pečetí prokazovala; jíž náležela; sběratel či autor = osoba, která např. pečeť fyzicky vyrobila
DATACE - datum vzniku předmětu
MÍSTO VZNIKU - místo vzniku předmětu
INV. ČÍSLO - inventární číslo předmětu (= jednoznačné evidenčně-identifikační označení předmětu v rámci sbírek RML). Inv. číslo se skládá vždy z inv. řady, pomlčky a pořadového čísla, u souborů i z dalšího čísla za lomítkem. U sfragistiky jsou inv. řady tvořeny označením 19B-, dále následuje písmeno a pořadové číslo vždy od 1. Jedna inv. řada je vždy užita pro skupinu "příbuzných" předmětů, např. 19B-A - pečetidla apod.