Nápověda
Militária - tabulka
- výsledky vyhledávání mají tři různá základní zobrazení - tabulka, katalog, jednotlivě - lišící se množstvím uváděných informací (kolonek a obrázků) o předmětu (tabulka-nejméně, jednotlivě-všechny). Poslední (čtvrté) zobrazení je samostatný velký obrázek předmětu. Nyní je zobrazena tabulka (automaticky po 30ti záznamech). Přepínání mezi zobrazeními je v prvním sloupci tabulky (k=katalog, J=jednotlivé záznamy, O=obrázek).
Pod nadpisem je uveden aktuální filtr (pokud byl nějaký použit) a řazení záznamů.
OBRÁZEK - obrázky v tabulce nejsou zobrazovány (hlavní snímek je zobrazován v katalogu - pokud je připojeno k jednomu předmětu více snímků, jsou k dispozici v jednotlivých záznamech).
Textové kolonky zázmamu o předmětu:
PŘEDMĚT - víceslovná označení jsou v pořadí podstatné jméno - přídavné jméno, příp. další bližší označení (např. "puška sportovní")
ZNAČKA - značka, vzor či typ předmětu; obvykle existuje pouze u vojenských zbraní (např. "Werndl vz. 1867")
DATACE - datum vzniku předmětu
AUTOR - hlavní autor předmětu. Může být více autorů (např. autor zámku, autor transformace, výrobce), ostatní autoři včetně jejich "rolí" jsou uváděni v katalogu a v jednotlivých záznamech.
MÍSTO VZNIKU - místo vzniku (výroby) předmětu
INV. ČÍSLO - inventární číslo předmětu (= jednoznačné evidenčně-identifikační označení předmětu v rámci sbírek RML). Inv. číslo se skládá vždy z inv. řady, pomlčky a pořadového čísla. U militárií jsou inv. řady tvořeny číslem 16 a písmenem, např. 16A, 16B atd., dále následuje pomlčka a pořadové číslo vždy od 1. Jedna inv. řada je vždy užita pro skupinu "příbuzných" předmětů, např. 16A - chladné zbraně, 16B - střelné a palné zbraně atd.